Gözden kaçan bu korkunç ensest vakası ülke gündeminde ilk sırada olması gerekirdi.

Gözden kaçan bu korkunç ensest vakası ülke gündeminde ilk sırada olması gerekirdi.
15 Temmuz 2018 tarihinde eklendi

Şanlıurfa’da yaşanan olay kan dondurdu. Siverek ilçesinde, rahatsızlanınca ailesi tarafından hastaneye götürülen 14 yaşındaki A.B.’nin, doğum sancısı yaşadığı belirlendi. Doğumhaneye alınan A.B., kız çocuğu dünyaya getirdi. Çocuk anne ifadesinde, abisi ile görme engelli dayısının tecavüzüne uğradığını söyledi. Gözaltına alınan dayı ve abi ise A.B. ile kendilerini zorlamasıyla ilişkiye girdiklerini söyleyip, dünyaya gelen çocukla ilgili birbirlerini suçladı

 

Günlerdir ülkenin neredeyse birinci gündem maddesi haline gelen, popüler kültür şöhreti birinin, eski eşinin cinsel yönelimleri bu kadar büyük sorun haline gelmişken, gözden kaçan bu korkunç ensest vakası ülke gündeminde ilk sırada olması gerekirdi.

İşte asıl gündemimiz bu konu olmalı.

Pedofili ve ensest vakaları yıllardır bu derecede fazlaydı, sadece bir çok olay anne ve diğer aile bireyleri tarafından kapatılıyordu.

Çapa Tıp fakültesi, psikiyatri bölümünde staj yaptığım dönemlerde 2 yaşında kızına 1 sene boyunca tecavüz eden bir baba ve o yüzden major depresyon teşhisiyle hastanenin psikiyatri servisine yatırılan karısı (bir anne) vardı.

Daha sonra sosyal hizmetler çocuğu aldı.

Ve bir çok buna benzer vakalar.. Bunların hiç biri o dönemler basına yansımadı.

Şu an adli sürece yansıdığı zamanlarda basın sayesinde bunları duyuyoruz. İyi mi oluyor?

Hem de çok iyi oluyor..

Bunun ne kadar yanlış bir durum olduğunu, çocuğun istemesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını hala öğrenmesi gereken insanlar var.

Anneler ne olur!!

istismarcı baba bile olsa bu durumu saklamayın, o daha çocuk !!

Çocuğunuzun yanında olun..

 

Esra Ezmeci

Uzman Klinik Psikolog

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: