Pişmanlık yaptığın şeyin yanlışlığını hissedip bunun için ödediğin bir bedeldir.

Pişmanlık yaptığın şeyin yanlışlığını hissedip bunun için ödediğin bir bedeldir.
4 Temmuz 2018 tarihinde eklendi

Üzülürsün

Kırılırsın

İncinirsin

Parçalanırsın

Umutsuzluğa kapılırsın

Değersiz hissedersin

Yetersiz hissedersin

Yıkılırsın

Aldatılırsın

Terk edilirsin

Aptal yerine konulmuş hissedersin

Şüphe her yerini sarmıştır artık

Geleceğinden kaygı duyarsın

Güvenemezsin

Yalnızsındır

Mutsuzsundur

Halden hale girmişsindir.

Alt-üst olmuşsundur bir kişinin sana yaptıkları ile.

 

Sevdiğin ve senin için değerli önemli olan birinin yaptıkları… Sonra gelir ve sana, pişmanım der. Pişmanım derken bile Pişman görünmüyordur.

Ve defalarca yapmıştır aynı şeyleri. Her seferinde pişmanım diyerek sana gelir ve sen affetmişindir ki yeniden pişmanım diyeceği olaylar yaşamışsınızdır.

 

Pişmanım der demez olaylar kapansın unutulsun ister. Hemen affedesin ister. Pişmanlığın anlamını hissetmeden ve deneyimlemeden sözde pişmanlık yaşar. Uf oldu geçti gibi bakar olaya.

Sen sanırsın ki; pişmanlığı senin yaşadığın gibi derinden, içini yaka yaka hissediyordur. O pişmanlık öyle güçlü bir duygudur ki bir daha onu yaşamamak adına zaten yapmazsın bazı şeyleri.

Pişmanlık yaptığın şeyin yanlışlığının farkında olmak ve aynı yola girmeyeceğinden emin olmak demektir.

 

Onunda böyle hissettiğini farz edersin ve kabul edersin. Ama yaşadıklarının izleri bir anda silinmez. Silinmemesi de normaldir. Bir yas süreci vardır hazmedilmesi gereken. Onu yerinde ve yeterince yaşamazsan zaten sinsice geride bekliyor olurlar.

Sen bu duygularını, hislerini ve düşüncelerini sağlıkla düzene sokmaya çalışırken; bunlara neden olan kişi ise hiçbir şey olmamışçasına her şeyin eskisi gibi olmasını bekliyorsa burada bir problem vardır. Ve sende hiçbir şey olmamışçasına yaşıyorsan burada da bir problem vardır. Yazının en başında yazdıklarım ne olacak. O hissettiklerin.

O zaman senin hissettiklerinde onun pişmanlığı gibi yalanmış.

Pişmanlık yaptığın şeyin yanlışlığını hissedip bunun için ödediğin bir bedeldir. Bu bedeli ödemeyen pişman olmaktan korkmaz ve yeniden aynı şeyleri yapabilir.

 

Ziya ÜNLÜTÜRK

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: