Cesur Anne ve Vazgeçmesini Söyledikleri Engelli Bebeğinin Harvard’a Uzanan İnanılmaz Hikayesi!

Cesur Anne ve Vazgeçmesini Söyledikleri Engelli Bebeğinin Harvard’a Uzanan İnanılmaz Hikayesi!
10 Haziran 2018 tarihinde eklendi

Bir annenin özverisi ve inancıyla neler yaptığına şahit olacağınız bu inanılmaz hikaye sizlere de ilham verecek.

İşte o cesur anne Zou Hongyan! 1988’de oğlunu kucağına aldı. Ancak doğum sırasında meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle gerçekleşen beyin felci, bebeğinde kalıcı hasarlar yarattı.

Doğumu gerçekleştirdiği Hubei’deki doktorlar, çocuğun hayatı boyunca kendi kendine yetemeyeceğini ve ne yazık ki kötü bir hayat yaşayacağını söyleyerek, anneye bebeğinden vazgeçmesini tavsiye ettiler.

Üstelik kocası da engelli çocuğu reddetti. Bütün bunlara rağmen cesur anne, kocasından boşandı ve oğluyla kendisine yeni bir hayat kurdu.

 

Zou, oğluna destek olmak ve tedavi masraflarını karşılayabilmek için aynı anda en az üç işte çalıştı ve bu zorlu hayatın üstesinden geldi. Şu anda 29 yaşındaki bir Harvard öğrencisinin gururlu annesi!

Oğlu Ding Ding, önce Pekin Üniversitesi Çevre Bilimleri Mühendisliği alanından lisans derecesi ile mezun oldu. Şimdi ise Harvard Üniversitesi’nde Hukuk öğrencisi. Bu zor hayatla mücadele eden ve kendini sadece oğluna adayan annenin, oğlunun tahmin edilemez ilerlemesiyle ne kadar gurur duyduğunu ve Ding Ding’in en büyük destekçisine ne kadar minnettar olduğunu gerçekten tahmin edemezsiniz.

 

Gerçekten çok özel bir anne… Yaşadıkları bütün şanssızlıkların üstesinden gelmeyi başarmışlar. Çocukları böyle bir durumla karşılaşan her anne bunu kesinlikle yapamaz…

 

İşte bir annenin yapması gereken şey! Kendini çocuğuna adamış bir anne… Kimsenin çocuğunun önüne geçmesine izin vermeyen, kocasının bile! Kocasından boşanıp çocuğunu tek başına yetiştirecek kadar cesur üstelik. Bütün hayatını oğlunu güçlendirmek ve yetiştirmek üzerine kurmuş, bravo! Sonunda da doğru yolda olmasının karşılığını almış.

 

Muhteşem, üniversitedeyken böyle bir arkadaşım vardı ve onur derecesiyle mezun oldu! Çok iyi de bir arkadaşımdı ama ne yazık ki şimdi aramızda okyanuslar var ve zamanla iletişimimiz koptu, o zamanlar Facebook yoktu…

 

Muhteşem bir anne! Dünyada anne sevgisinden daha güzel bir şey yok. Birçok kişiye ilham kaynağı olabilecek bir kahraman.

 

Asla pes etmeyin. Ebeveynlerin sevgisi birçok şeyin üstesinden gelinmesine yardımcı olur. Ne cesur bir anne.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: