Fedakar annelerde bugün

Fedakar annelerde bugün
24 Mayıs 2018 tarihinde eklendi

 

Bir yaşındaki Enzo Cestari, alnının çoğunu kaplayarak yüzünün tek tarafından burnuna kadar uzanan bir doğum lekesi ile doğdu. Enzo’nun 26 yaşındaki Brezilya’lı annesi Carolina Giraldelli ise bu durumu hiç saklamamaya yemin etti ve oğlunun olduğu mükemmel olduğunu hissetmesi için elinden geleni yaptı. Bu yüzden de profesyonel bir makyaj sanatçısının yardımıyla, oğlunun yüzündeki izin taklidini kendi yüzüne çizdirdi, hatta böyle işe bile gitti.

Carolina makyajı yüzünde taşıyarak bir gün geçirdi ve duygularını şu şekilde aktardı: “Kabul etmeliyim ki bir süre toplumun acıma, aşağılama, korku ve bazen iğrenme ile oğluma baktığını görmek ve hissetmek zordu. Fakat kolay olmasa da eşim ve ben normal davranıyoruz ve onu her zaman olduğu gibi göstereceğiz.” dedi.

 

Carolina Giraldelli “İzini çok seviyorum, o kadar seviyorum ki kısa bir an için de olsa bende de olsun istedim.” diyor. “Enzo’ya sevgimi göstermek istedim, o yüzden makyaj sanatçısı olan arkadaşımdan Enzo’nun yüzündeki görüntünün aynısını yaratmasını rica ettim. Tanrı’nın bana en büyük hediyesi olan Enzo’nun onuruna makyaj ve fotoğraflar Anneler Günü’ne yakın yapıldı. Makyaj tamamlandıktan sonra çok etkilendim, çünkü dünyadaki en güzel kadın gibi hissediyordum.”

 

Enzo henüz 5 günlükken lekenin zararlı olup olmadığını öğrenmek için ameliyat olmak zorunda kalmış. Ameliyat sonuçlarını aldıklarında lekelerin sadece yüzdeki boya gibi olduğunu öğrenmişler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: