Annelerinin Ağladığını Görerek Büyüyen Kız Çocukları…

Annelerinin Ağladığını Görerek Büyüyen Kız Çocukları…
10 Nisan 2018 tarihinde eklendi

Her bunaldığında, işler zorlaştığında, sorunları çözmede her zorlandığında ağlayan, duygularını kapıp koyuveren, günlerce kendini toparlanamayan bir yetişkinin yanında, kendinizi nasıl hissedersiniz?

Henüz küçücüksünüz hayat zor ve yanınızdaki yetişkin hayatı yönetemiyor, sorunlarını çözemiyor, sürekli ağlıyor, siz hayat hakkında neler düşünürsünüz ?

Çocuklar ebeveynlerini yaşam zorlukları karşısında sürekli ağlarken gördüklerinde, çaresizlik duygularına boğulurlar.

Ve bu çaresizlikle küçücük halleriyle büyüklerin çözemediği sorunları çözmeye girişirler, bundan kendilerini sorumlu hissederler.

Ve işte o zaman çocukluğu terk ederler . Şimdi sevgili anne baba dostum, yavrularının yanında duygularını yönetebildiğinde yavruna umut güven , dayanıklılık ve çocukluk armağanlarını verirsin .

Ve bu armağanlar bir ömür yavruna güç verir . Kendini iyileştir ,kendini sakinleştir güzel dostum , yavrular bizi sakinleştiremez ve sen duygularını yönettiğinde kendini sakinleştirmeyi başardığında yavrun sana tutunur ,güvenle büyür .

Şimdi derin bir nefes al ,hayat zor ve gerçekten bazen yorucu ve böylesi zor anlarda , önce kendini sakinleştir , hareket et , seçenekler üret, konuş , oku, öğren ve yardım iste .

Sen yeter ki ,kendine umut ve iyilik ver .

Ver ki yavrunda bu umut ve güveni modellesin .

Ne dersin ?

Kudret Eren Yavuz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: