Erkek çocuk yetiştirmekle ilgili bilmeniz gereken 7 şey

Erkek çocuk yetiştirmekle ilgili bilmeniz gereken 7 şey
27 Mart 2018 tarihinde eklendi

Erkekler, kızlara göre oldukça farklıdırlar. Her çocuk aynı temel sevgi, ilgi ve alakaya ihtiyaç duysa da kızların ve erkeklerin ilgi duydukları konular farklı olabilir…

 

  1. Riskli davranışlara meyillidirler

Bir oğlunuz olduğunda ilk öğreneceğiniz şeylerden biri onun riskli davranışlara meyilli olduğudur. Sınırlarını zorlamayı severler. Düşmeden önce kenara ne kadar yaklaşabileceklerini görmek isterler. Tabii tüm bu davranış şekilleri annelerin sinir krizi geçirmelerine sebep olabilir. Sıyrıklar ve morluklar, hatta bazen de kırıklara hazır olmalısınız, bu onun doğasında var.

 

  1. Çok fazla kelimeye ihtiyaç duymazlar

Oğlanlar çok konuşmaya ya da kendileri ile çok fazla konuşulmasına ihtiyaç duymazlar. Çoğu erkek çocuğu kelimeleri kullanmak yerine sesler çıkarmayı tercih eder, örneğin araba sesleri. Elbette oğlunuzla konuşmalısınız ama onların bundan kızlar kadar hoşlanacağını sanmayın.

 

  1. Kirlenmeyi severler

Bu oğlan annelerinin çabucak öğrendiği bir diğer şeydir; onlar kirlenmeyi severler! Saatlerce çamurun içinden çıkmayabilirler. Belki sadece dışarı çıktığında giymesi için kıyafetler ayırabilir, böylece sizin çığlıklar atarak zevkle seçip aldığınız kıyafetlerin parçalanıp kirlendiğini görmekten kaçınabilirsiniz.

 

  1. Açık havayı severler

Erkek çocuklar açık havayı ve açık havada oynanabilecek her türlü oyunu sever. Yaş ilerledikçe sadece arkadaşları ile konuşurken bile açık havada olmayı tercih ederler. İlk yıllarından hayatlarının sonlarına kadar erkekler açık havayı sever.

 

  1. Ne giydikleri önemli değildir

Birkaç favori kıyafeti olabilir ama giyinmek oğlanlar için asla kızlarda olduğu gibi önemli bir mevzu haline gelmeyecektir. Tabii aynı şey sizin için de geçerli olmak zorunda değil.

 

  1. Tekerleği olan şeyleri severler

Erkekler genellikle erken yaşta tekerlekli şeylere dair bir keyif geliştirirler. Bu yıllar içinde farklı şekillerde su yüzüne çıkıp duracaktır.

 

  1. Annelerini derinden severler

İşte bir anne için erkek çocuk sahibi olmanın en tatlı yanı: Onlar yaşamları boyunca annelerine düşkün olacaklardır. Asla bitmeyecek bir sevgiden bahsediyoruz. Söz konusu annesi olduğunda erkeklerin doğal koruyuculukları devreye girer.

hthayat

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: