Anneci erkeklerle nasıl baş edilir?

Anneci erkeklerle nasıl baş edilir?
27 Şubat 2018 tarihinde eklendi

Her ilişkide olduğu gibi bu ilişkinin de bazı olumlu ve olumsuz tarafları var. Annesine düşkün sevgiliniz ya da eşinizi baştan yaratmak için ipuçları…

ANNESİNE DÜŞKÜN ERKEKLERİN İYİ TARAFLARI

– Anneleriyle her şeyi rahat bir şekilde konuşan erkekler, siz de dahil olmak üzere tüm kadınlarla sağlıklı iletişim kurabileceklerdir.

– Annesine düşkün erkekler, eşlerine diğer erkeklere göre daha fazla saygı gösterecektir.Annesinin doğum gününü kutlayan, düzenli olarak arayan erkek benzer ilgiyi size de gösterecektir.

– Anne kuzu erkekler geleneklerine bağlı olacağından, bayramlarda annesinin gerekli tüm hazırlıkları yapacağına, sizin de daha az yorulacağınıza dair işaret olabilir.

ANNESİNE ÇOK DÜŞKÜN ERKEKLERE NASIL DAVRANILMALI?

– Eşinize hiç bir şekilde annesi hakkında dedikodu yapmayın. Eğer ki annesi ona sizin hakkınızda birtakım olumsuz şeyler söylüyorsa, eşinize bu konuşmaları size taşımaması gerektiğini uygun bir dille anlatın.

– Kesinlikle kayınvalidenizle rekabet içinde olmayın. Yapacağınız en iyi şey arkadaş olmaya çalışmaktır.

– Eşinize, annesiyle olan takıntı düzeyindeki ilişkinin sizi kırdığını anlatmaya çalışın. Aynı zamanda oğlu ile olan ilişkisinin bozulacağından korkan kayınvalidenize de oğluyla olan iletişimine sizin zarar vermeyeceğinizi davranış biçiminizle gösterin.

– Kayınvalidenizle sonu kavgaya varacak, sert diyalog içine girmekten kaçının. Eşiniz annesinin yanında kendini tavır almak zorunda hissederse, sonunda üzülen siz olursunuz.

– Eşinize annesinin psikolojik açıdan sağlılksız davrandığını anlatmaya kalkmayın.Aksi takdirde ters tepki verebilir.Bunun yerine annesiyle olan ilişkisini sınırlaması gerektiği hakkında destek verin.

– Kendi aile düzeninize bir çizgi çizin. Annesini yalnız bırakmamak için çabalayan eşinize, sizin artık başka bir aile olduğunuzu, bu nedenle kendi evinizde birlikte daha çok vakit geçirmeniz gerektiğini hatırlatın.

HÜRRİYET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: