HER ŞEY KÖTÜ GİTTİĞİNDE HAYATI SIFIRLAMANIN 13 YOLU

HER ŞEY KÖTÜ GİTTİĞİNDE HAYATI SIFIRLAMANIN 13 YOLU
22 Ocak 2018 tarihinde eklendi

Bazen her şeyin kötü gittiğini hissederiz. Hayatımızı ne kadar düzeltmeye çalışsak da başaramayız. İlginçtir ki, bu düzelmenin en etkili yollarından biri yeni şeyler yapmaktır. Zor zamanlarınızla başa çıkabilmeniz için birkaç yol yazdık. Unutmayın: başarmanın sırrı başlamaktır.

ORTAM DEĞİŞİMİ Yeni ve hoş bir yerde geçireceğiniz birkaç saat bile dünyaya bakış açınızı değiştirebilir. Kim bilir, belki aradığınız çözümü bulabilirsiniz.

SPORA BAŞLAMAK “Bir kilometre koşu” gibi küçük kişisel hedefler kendinize olan güveninizi yerine getirecektir. Ne de olsa ‘sağlam kafa sağlam vücutta olur’ derler.

GEREKSİZ ŞEYLERDEN KURTULMAK Gereksiz şeylerle dolup taşmayan bir evde nefes almak ve düşünmek kolaydır.

YENİ İNSANLARLA TANIŞMAK Etrafımızdaki insanlar düşünme tarzımızı etkilerler. Bu yüzden bizden farklı şekilde düşünen kişileri hayatımıza davet etmemiz iyi olacaktır. Biraz Ara Verip Birkaç Gün Dinlenmek Bazen biraz kendimize vakit ayırıp evde oturmamız önemlidir. Gün boyunca stresten uzak kalırız ve düşünüp rahatlama fırsatımız olur. DIŞ

GÖRÜNÜŞTE DEĞİŞİKLİKLER Yeni bir saç rengi, şekli, makyaj veya kıyafet kendinize farklı bakmanıza yardımcı olacaktır.

TAVSİYE ALMAK Yardım istemekten çekinmeyin. Her şey ters gidiyorsa, benzer bir şey yaşamış birine akıl danışabilirsiniz. Ya da hemen annenize sorun – o sizi her zaman anlar.

SAĞLIKLI YİYECEKLER Bazen bir hamburger yiyip duygularımızın üstünü örtmeye çalışıyoruz. Ama sonra çok da iyi hissetmiyoruz. Zor zamanlarda daha fazla tahıl, sebze veya meyve yemek daha faydalıdır.

YENİ BİR BECERİ ÖĞRENMEK İÇİN KURSA GİTMEK Yeni beceriler yeni fırsatlar demektir.

BİR YABANCI DİL ÖĞRENMEK Bu, dünyanın çok büyük olduğunu ve yalnız olmadığımızın farkına varabilmemizin iyi bir yoludur. Ve Fransızca ya da Çince gibi bir dili öğrenebiliyorsak, her şeyi yapabiliriz demektir!

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN BİRİNİ BİR AY İÇİN BİLE OLSA BIRAKMAK Her şeyi aniden değiştirmeniz gerekmiyor. Küçük adımlarla başlayın. Mesela bütün gece yatarak dizi izlemek yerine erkenden uyuyun. Bir ay içinde buna alışabilirsiniz. Belki bir ay sonra başka bir alışkanlıktan vazgeçersiniz.

KORKULARLA YÜZLEŞMEK Küçük bir zafer bile çok şey kazandırabilir. Bir korkumuzu yendiğimizde özgüvenimizi geri kazanmış oluruz.

KENDİNİZİ, BAŞKALARINI VE BÜTÜN EVRENİ AFFEDİN Kendimizi, bizi inciten kişileri ve tüm dünyayı affettiğimiz zaman geçmişimizi geride bırakmışız ve artık önemi yok demektir. Böylece hayatımıza devam edebiliriz.

Bu içerik kadin.com tarafından hazırlanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: