Evlenmelerinin Üzerinden 5 Ay Sonra Felç Kalan Karısına 56 Senedir Bakan Adam;

Evlenmelerinin Üzerinden 5 Ay Sonra Felç Kalan Karısına 56 Senedir Bakan Adam;
4 Ocak 2018 tarihinde eklendi

Du ve Zhou Yuanfa çifti, 1959 yılında Çin’de evlendi.

Evliliklerin ilk aylarında yaşadıkları şehrin yakınlarında bir kömür ocağında çalışan Du Yuanfa, bir akşam karısının rahatsızlandığı haberini aldı.

Hemen çalıştığı kömür ocağından ayrılıp evine dönen Du, doktorların bile tam olarak anlayamadığı hastalık yüzünden karısının tüm hareket kabiliyetini kaybettiğini öğrendi.

Du’nun haberi alan birçok arkadaşı; karısından ayrılıp yeni bir hayata başlamasını söyledi ancak hiç kimseyi dinlemeyen Du, karısının yanına gitti ve “Hayatımın sonuna kadar sana bakacağım” dedi.

Olaydan sonra çalıştığı kömür ocağından ayrılan Du, karısına daha yakın olabilmek için evine çok yakın bir yerde daha az bir ücretle çiftçi olarak çalışmaya başladı.

Karısını birçok doktora götürmesine rağmen hiçbir sonuç alamayan vefakâr adam, komşularının ve yaşadıkları bölgedeki herkesin sevgisini ve takdirini kazandı.

Bölgede yaşayan birçok kişi yaşlı çifte yardım ediyor.

Tüm bu olanlara rağmen bir an olsun karısından ayrılmayan Du, aradan 56 yıl geçmesine rağmen hala onu besleyerek, temizleyerek ve masajını yaparak tüm dünyaya gerçek aşkın ne olduğunu gösteriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
%d bloggers like this: